Centrum Krteček – skvělá věc pro maminky i pro děti

Centrum Krteček – skvělá věc pro maminky i pro děti

01.06.2020 -
Měsíce květen a červen jsou ve znamení několika svátků, které jsou spjaty s rodinou. V květnu Den matek a Den rodiny, v červnu pak Den dětí a Den otců.
Pří této příležitosti pořádá Síť pro rodinu Festival rodiny, kde mottem je „S námi kvete každá rodina“. Jedná se o 1. ročník a MRC Krteček v Jeseníku se zapojilo také.

Festival rodiny probíhá od 9. května do 21. června 2020. 1. ročníkem navazujeme na úspěšný nultý ročník v roce 2019 a pokračujeme v upevňování nové tradice v posilování hodnoty rodiny a společně chceme upozornit na hodnotu rodiny pro každého z nás. Své programy zaměřujeme na prevenci rizikových jevů v rodině a ve společnosti. Stejně tak se snažíme představit naše mateřské a rodinné centrum jako zásadní pilíř komunitního života.

Při této příležitosti uvádíme zpětné vazby od rodičů, co pro ně znamená mateřské a rodinné centrum Krteček, které na Jesenicku působí již 16 let.

„Krteček – společenství a osvěta.“

„Krteček – prostor pro vzdělávání, děti a setkávání.“

„Krteček – spousta krásných zážitků a dlouholetých přátel.“

„Krteček – krásně strávený čas uprostřed podobně naladěných lidí.“

„Krteček mně otevřel svět poznání a porozumění mateřským potřebám.“

„Krteček je místo, kde se setkáváme s novými lidmi. Děti k vám rády chodí si hrát.“ „Krteček je pěkné místo, kam rádi chodíme už od miminka. Cvičení, hry, děti, zábava. Malý se k vám vždy těší.“

 

„Děti mezi dětmi, zdroj informací i zábavy, navázání nových vztahů a přátelství. Zázemí pro děti a inspirace z akcí. Pohoda, klid a zábava. Sdílení. Čas pro děti, spousta rad, tipů a pomoci. Program pro děti i rodiče. Přátelé.“

 

Na základě dlouholetých zkušeností mateřského a rodinného centra zaměřujeme naši činnost na skupinové a individuální setkávání a na poradenství odborné a svépomocné a to na níže uvedená témata: vývoj dítěte v jednotlivých vývojových fázích, rozvíjení principů rodinné svépomoci, sladění zaměstnání a rodiny.

 

Věříme, že MRC Krteček napomáhá posilovat hodnotu rodiny, poněvadž silné hodnoty znamenají silnou rodinu a potažmo silnou společnost.