Zveme vás na nový program v Krtečku a Den otevřených dveří

Zveme vás na nový program v Krtečku a Den otevřených dveří

24.08.2021 -
To, že je mateřské centrum Krteček přestěhované do druhého patra nákupního centra Alkron, už asi víte. A byli jste se u nás podívat? Pokud ne, tak vás srdečně zveme na návštěvu nově vybavené herny a tělocvičny v rámci Dne otevřených dveří, který se koná v pondělí 6. září 2021 v čase 9.00 - 12.00 a 14.00 - 17.00 hod.. Rádi vás provedeme novými prostorami centra a představíme osobně pestrý program.

Krteček má od července i nový kabátek v podobě maleb výtvarnice Kateřiny Preisové a to díky podpoře firmy Stomix. „Moc děkujeme za finanční příspěvek na celou malbu a také za poskytnutí barev. Díky tomu jsme mohli opět oslovit místní výtvarnici Kateřinu Preisovou, aby nám Krteček vyzdobila malbami, které již byly použity v původních prostorách,“ popisuje Alena Šosová Řehová, vedoucí centra.

No a nový program? Koordinátorka centra Marie Vršanová k tomu dodává: „Od září jsme pro vás připravili několik novinek, takže je na co se těšit.“ V Krtečku bude nově probíhat Čtení s angličtinou a to každé pondělí v čase 14.30 - 15.00 hod. s volnou hernou (14.00 – 17.00). Jako další novinku pro rodiny s dětmi připravujeme půjčování her pro nejmenší. A v úterý dopoledne plánujeme Smyslohrátky v rámci Montessori dílen. V prostorách naší malé tělocvičny budeme mít pro nejmenší děti připravené aktivity podle Montessori.

Ve spolupráci s dětským oddělením knihovny Vincence Priessnitze bude opět první pondělí v měsíci od 9.30 vyhrazeno nejmenším čtenářům v rámci akce Čtení pro nejmenší v knihovně. Samozřejmě stále pokračujeme v pravidelném cvičení pro těhotné a po porodu a to konkrétně v pondělí v 17.15 hod. (nutno předem domluvit). Úterní odpoledne patří od 16.30 aktivitě Jóga pro děti s angličtinou pod vedením fyzioterapeutky Kamily Benešové. Ve středu dopoledne pojede oblíbené cvičení rodičů s dětmi. Odpoledne pak kondiční cvičení. Ve čtvrtek na vás čeká volná herna s programem Logohrátky, ve kterých si dětí hrají a maminky si povídají, jak vhodně podpořit řeč dítěte. Naučí se drobné hříčky a říkadla. A v pátky bude prozatím zavřeno. Tyto dny budou vyhrazeny na jednorázové akce, jako jsou přednášky, Jesenické trhy nebo případné další kurzy, jako například Výuka kojeneckých a dětských masáží.

Milí přátelé, rádi vás přivítáme na našich programech a hlavně doufáme, že se s mnohými z vás uvidíme na Dnu otevřených dveří. Těšíme se na vás.